Databáze nebezpečných výrobků

Fantastiko Sada na hraní šipek “Dart Game-Amusive”

Hlášení RAPEX 4/2012

Sada na hraní šipek se 6 šipkami. Prodává se v kartonové krabici označené mimo jiné informacemi o dovozci, zemi původu, čárovým kódem a číslem zboží i značkou CE.

Typ výrobku zboží č. 17941 a č. 168
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Poškození zraku, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí poškození zraku a zranění, protože obsah plochy konců nábojů je menší než 3 cm2 a náboje vystřelené do obličeje člověka by mu mohly poranit oči.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 8413930179418
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Úřady nařídily stažení zboží z trhu.

Datum publikace 03.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit