Databáze nebezpečných výrobků

3M sada na čištění monitoru a klávesnice "Screen and keyboard cleaner"

Hlášení RAPEX 33/2014

Čistič monitoru a klávesnice jako součást sady pro čištění CRT monitorů, LCD obrazovek, obrazovek notebooků, antireflexních obrazovek a klávesnic. Blistr obsahuje nádobu s 35 ml přípravku a ubrousky.

Typ výrobku CL 680 FT-5100-9260-2
Kategorie Domácnost - Chemické výrobky
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek představuje mikrobiologické nebezpečí kvůli podezření na obsah mikroorganismu Burkholderia cepacia který může u lidí s cystickou fibrózou způsobit infekci nebo oslabení imunitního systému.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 24.08.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit