Databáze nebezpečných výrobků

Centerline Sada mini laserů - Laser LevelPro3

Hlášení RAPEX 11/2010
Výrobek je zařízení pro domácí kutily: je vyrobený z plastu, 16 cm dlouhý, černé a žluté barvy. Prostřední část je vyrobena z kovu a je ve tvaru obráceného trojúhelníku označeného slovem "CENTERLINE". Pod ním je černý obdélníkový štítek s varováním v angličtině. Část s laserem, která je černá, je v horní části vodováhy a trochu vyčnívá. V dolní části po obou stranách jsou vyznačená pravítka (metrické a imperiální). Na opačné straně zařízení, v kovové části, je černá plastová přísavka s červeným tlačítkem a mechanismus, který ji zasune zpět do prohlubně v kovové části.

Typ výrobku No. DR64063
Kategorie Sport a turistika - Laserová zařízení
Riziko Poškození zraku
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko poškození zraku, protože laserové ukazovátko je klasifikováno jako laserový výrobek třídy IIIA.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje příslušnému evropskému standardu EN 60825.
Čárový kód 8008087067727
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zabavení výrobků a stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit