Databáze nebezpečných výrobků

KIDS PARTY sada měkkých prstenů "Set of soft rings"

Hlášení RAPEX 50/2014

Sada měkkých prstenů zabalených v průhledném plastovém sáčku s kartonovou visačkou označenou varovným symbolem a značkou CE.

Typ výrobku zboží č. 764858-HC, série 490795
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Prsteny obsahují ftaláty DINP (di-isononylftalát) (naměřeno: 0,18 %) a celkové množství 0,24% ftalátů di-n-oktylftalát (DNOP), di-isononylftalát (DINP) a diisodecylftalát (DIDP). Tyto ftaláty mohou poškodit zdraví dětí.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 2000201310456
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží.

Datum publikace 10.01.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit