Databáze nebezpečných výrobků

MADE sada líčidel "Petite Girls"

Hlášení RAPEX 35/2015

Sada líčidel obsahuje kulaté zrcadlo na řetízku, nálepky na nehty, růžový gel s třpytkami a růžový oválný kosmetický kufřík s průhledným víkem, který obsahuje jednu tvářenku, čtyři oční stíny, dvě rtěnky a aplikátor. Dodává se v blistru. Věkové omezení 3+.

Typ výrobku REF. 7674, položka č. 40888
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí

Výrobek obsahuje plíseň (naměřeno 2100 cfu/g) a aerobní mezofilní bakterie (naměřeno 3700 cfu/g). Kontaminace může způsobit podráždění očí a zánět spojivek.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice.

Čárový kód 8590756767415
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 08.09.2015
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit