Databáze nebezpečných výrobků

Offertissima sada líčidel na karneval "Carnival colors"

Hlášení RAPEX 13/2014

Sada líčidel různých barev na karneval. Obsahuje tři krémová líčidla (červené, bílé, stříbrné), falešné zuby a oční stíny s aplikátorem. Zabalena v blistru s kartonem s obrázkem upírů, čarodějnic a dalších bytostmi na Halloween.

Typ výrobku č. 4385
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože falešné zuby obsahují di(2-ethylhexyl)ftalát (DEHP) v nadměrném množství (naměřeno 28 % hm.).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Čárový kód 3856007560910
Země záchytu Ohlašující: Chorvatsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu a zničení.

Datum publikace 18.04.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2017 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2017. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit