Databáze nebezpečných výrobků

sada hudebních hraček "Music Set"

Hlášení RAPEX 48/2018

Sada hudebních nástrojů: buben, dvě rumbakoule, tamburína, dvě píšťalky ve tvaru mušle a dvou paliček. Zabaleno v plastovém sáčku.

Typ výrobku č.-1000572
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Pořezání, udušení, uškrcení
Nebezpečí

Z hračky se mohou oddělit malé části a rukojeť je příliš dlouhá, což by mohlo vést k udušení. Dále má hračka ostré hrany, které mohou způsobit pořezání. Přiložený popruh na kytaru nemá mechanismus rychlého uvolnění, což by mohlo vést k uškrcení.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o bezpečnosti hraček a příslušné evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 5902444005724
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: zničení zboží (dovozce).

Datum publikace 15.12.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit