Databáze nebezpečných výrobků

1) Unknown 2) JLM Sada hraček - policista 1) S.W.A.T. 2) POLICE SET

Hlášení RAPEX 25/2011

1) Plastový luk a pistole měděné barvy se čtyřmi barevnými náboji (modrý, zelený, žlutý, růžový) s průhlednými přísavnými kloboučky. Zabaleno v průhledném plastovém sáčku uzavřeném tmavým kartonem s označením S.W.A.T., 3+, zemí původu apod.

2) Plastová pistole zlaté barvy, 2 černé náboje s oranžovými přísavnými kloboučky, tmavě modré hodinky, šedá pouta s malým klíčem, tmavě šedá vysílačka a černé brýle. Zabaleno pod plastovým krytem s označením Police Set, World Champion, zemí původu apod.

Typ výrobku 1) ITEM NO: 121-089 2) ITEM NO: 122-235
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože přísavné kloboučky lze snadno oddělit a pokud se dostanou do úst dítěte, mohou zablokovat dýchací cesty.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 6568521210895
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení zboží z trhu a ukončení prodeje.

Datum publikace 30.06.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit