Databáze nebezpečných výrobků

Swat Sada hraček - policie "Police play set"

Hlášení RAPEX 22/2012

Sada hraček - policie, prodávaná pod plastovým krytem. Obsahuje masku na oči, pušku, náboje s přísavkami a terč.

Typ výrobku zboží č. TP-502161 na faktuře a B2118/G-06875 na prohlášení o shodě ES.
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože maska na oči může prasknout, čímž se utvoří ostré bodce a uvolní malé části, které by se mohly dostat do oka. Hrozí také chemické nebezpečí, protože plastový materiál nábojů obsahuje dibutylftalát (1,1 % DBP), di-(2-ethylhexyl)ftalát (8,4 % DEHP) a di-isononyl-ftalát (4,4 % DINP).

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1. Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se hračka může dostat do úst dítěte.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 16.06.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit