Databáze nebezpečných výrobků

Police new set Sada hraček - policie "Best style"

Hlášení RAPEX 15/2012

Sada hraček - policie, zabalená pod plastovým krytem na kartonu. Obsahuje černé sluneční brýle, pušku, náboje s přísavkami, ruční granát, fotoaparát, pouta apod.

Typ výrobku zboží č. 229211 na faktuře
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože sluneční brýle mohou snadno prasknout, čímž se vytvoří nebezpečné ostré hroty a malé kousky, které by se mohly dostat do oka dítěte. Hrozí také chemické nebezpečí, protože plastový materiál přísavek obsahuje 14% hmotnosti di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) 7,7% hmotnosti di-‘isononyl’ftalátu (DINP) a 2% hmotnosti dibutylftalátu (DBP).

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 30.04.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit