Databáze nebezpečných výrobků

Baby Toys Sada hraček 'Police'

Hlášení RAPEX 31/2011

Dětská souprava hraček skládající se z černé pistole s náboji s červenými přísavnými kloboučky, pendreku, šedých pout a stříbrného odznaku. Zabaleno pod plastovým krytem s označením POLICE, Super Weapon, zemí původu, číslem zboží apod.

Typ výrobku zboží č. MPD 99619
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože přísavné kloboučky se mohou při normálním a očekávatelném použití od hračky oddělit. Hrozí, že si je dítě vloží do úst a spolkne nebo vdechne.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71.

Čárový kód 5900368996197
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné ukončení prodeje, stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.

Datum publikace 11.08.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit