Databáze nebezpečných výrobků

Kitchen Collection sada hraček "Coffee Set" a "Kitchen Set"

Hlášení RAPEX 22/2016

1) Sada kuchyňského náčiní z barevného plastu v síťce s kartonovým štítkem; 2) Sada kávového náčiní z barevného plastu v blistru s kartonovým štítkem.

Typ výrobku 1) Ref. 8108 , 2) Ref. 8930
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Víka kastrolu a pánve mají tvar polokoule a mohla by proto zakrýt současně nos a ústa dítěte a způsobit udušení. Držadlo víka konvice na kávu snadno praskne, čímž vzniknou malé částí, které by dítě mohlo vložit do úst a začít se dusit.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zboží bylo na hranicích vráceno.

Datum publikace 11.06.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit