Databáze nebezpečných výrobků

sada dvou plastových figurek "Childrens"

Hlášení RAPEX 17/2013

Dva medvídci z měkkého plastu, jeden žlutý s červenou košilí a jeden růžový. Zabaleny v průhledném plastovém sáčku.

Typ výrobku 92868
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí a nebezpečí pro životní prostředí,  protože žlutý medvídek obsahuje až 5,1 hmotnostních procent di-(2-etylhexyl)ftalátu (DEHP). Tento medvídek obsahuje také 29 hmotnostních procent di-"isobutyl"ftalátu (DIBP) . Nebezpečí pro životní prostředí (chemické znečištění) hrozí kvůli přítomnosti 8,3 % chlorovaných parafínů s krátkým řetězcem (SCCP).

Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení Komise 519/2012 o persistentních organických látkách (Nařízení POP).

Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 17.05.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit