Databáze nebezpečných výrobků

Junyi Sada dětských chrastítek - Handbell toys

Hlášení RAPEX 40/2010
Sada dětských chrastítek se skládá ze 7 kusů různobarevných plastových chrastítek různých tvarů. Baleno v papírové krabici s průhledným plastovým oknem na přední straně.

Typ výrobku No. 74
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko udušení, protože chrastítko ve tvaru klíče může snadno prasknout. Uvolní se tak malé části, které se celé vejdou do testovacího válce na malé části. Ostatní chrastítka nebyla v souladu s požadavky na tvar a velikost hračky.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nevyhovuje direktivě o hračkách a příslušnému evropskému standardu EN 71.
Čárový kód 3604823732413
Země záchytu Ohlašující: Slovensko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily zákaz prodeje.
Datum publikace 05.10.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit