Databáze nebezpečných výrobků

Nowa sada chrastítek

Hlášení RAPEX 48/2013

Sada obsahuje tři plastová chrastítka ve tvaru rumba koulí z tvrdého plastu oranžové a zelené barvy. V horních částech jsou otvory, které připomínají obličeje. Uvnitř každého chrastítka je plastová koule s kovovými kuličkami. Zabaleno v plastovém sáčku.

Typ výrobku NGZ 8444079
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože držadla jsou příliš dlouhá a mohou zablokovat dýchací cesty a protože se z hračky mohou oddělit malé části.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože držadla jsou příliš dlouhá a mohou zablokovat dýchací cesty a protože se z hračky mohou oddělit malé části.

Čárový kód 5900232890701
Země záchytu Ohlašující: Polsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu, varování spotřebitelů před riziky.

Datum publikace 23.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit