Databáze nebezpečných výrobků

Lebao - Mlthogar Sada chrastítek

Hlášení RAPEX 5/2012

Různá chrastítka s různými tvary a barvami.

Souprava chrastítek ve tvaru kraba a žluté hvězdy s modrým míčkem.

Popis obalu: kartonová krabice s průhledným oknem a nápisy: "Lebao, Baby Star a 100% eco-friendly material". Na zadní straně je reference "Mlthogar", věkové doporučení, číslo výrobku, čárový kód a údaje o dovozci.

Typ výrobku Ref. 25312
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože žlutá hvězda může prasknout a rozpadnout se na malé části, které by děti mohly vložit do úst. Krab má dlouhé části, které by se mohly zaseknout v ústech dítěte, které ještě samo nesedí.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 852155702531
Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 14.02.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit