Databáze nebezpečných výrobků

Simba Sada bublifuků - BUBBLE FUN

Hlášení RAPEX 26/2010
Lahvičky s mýdlovým roztokem z hladkého barevného plastu: červená se zeleným víčkem, žlutá s červeným víčkem a zelená se žlutým víčkem. Víčka mají kopulovitý vrchol z průsvitného plastu a kolem něj na víčku malé kuličky. Každý kus na sobě má tmavě modrý štítek s obrázkem světle modrých mýdlových bublin. Na přední straně je tvář blonďatého dítěte, které dělá bubliny: fouká do konce hůlky připojené k zelenému víčku. Dále je zde název výrobku červeným, žlutým a oranžovým písmem.

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Mikrobiologické
Nebezpečí
Výrobek představuje mikrobiologické riziko, protože počet mikroorganismů aerobních mezofilních bakterií je 3,8 × 106 CFU/ml.
Roztok také obsahuje:
- Pseudomonas putida (podmíněný patogen),
- gramnegativní bakterie, což naznačuje možnou přítomnost střevních bakterií.
Země původu Čína
Čárový kód 4006592794651
Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu a od spotřebitelů.
Datum publikace 29.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit