Databáze nebezpečných výrobků

J-Mark Sada bezdrátového mikrofónu

Hlášení RAPEX 26/2010
Systém bezdrátového mikrofonu nejvhodnější pro karaoke nebo jako doplňkové zařízení pro přenosné reproduktory. Obsahuje 2 VHF mikrofony a přijímač s 2 připojenými anténami.

Typ výrobku JM-306
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu elektrickým proudem, protože: 
1. má nedostatečnou izolaci.
2. napájecí kabel není dostatečně velký a není řádně připevněn. 
3. dodaný cestovní adaptér k připojení do britských zásuvek má kontakty, které nejsou chráněny záslepkami, a kolíky nejsou požadovaných rozměrů.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o nízkém napětí (LVD) a příslušné evropské normy EN 60065 a příslušné národní normy BS1363.
Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 29.06.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit