Databáze nebezpečných výrobků

sada 2 panenek ITEM NO: TN30089

Sada 2 plastových panenek velikosti cca 15 cm s dlouhými blond vlasy svázanými do culíku a v červených odnímatelných plastových botách. Panenky jsou oblečené do pestrobarev-ných textilních šatů nebo do černobílého sportovního oblečení. Hračky jsou baleny po dvou kusech do celofánového průhledného sáčku, potištěného obrázky květin a motýlů. Horní okraj obalu je potištěn barevným motivem krajiny se zvířátky.

Dovozce dle značení: TN-DARKY-CZ (neexistující firma)

Prodejce: The Anh Nguyen, 293 01 Plazy 38, IČ: 27847276

Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Riziko obsahu di-(2-ethylhexyl)ftalátu (DEHP) v hračce spočívá v tom, že při hře mohou estery kyseliny ftalové přicházet do kontaktu s ústy a kůží dítěte, mohou přecházet do slin, ulpívat na rtech a sliznici a v neposlední řadě mohou být společně se slinami konzumovány. DEHP působí na reprodukční orgány. Shora uvedený výrobek obsahuje v hlavičce panenky DEHP v množství 17,6 % hm.

Země původu Čína
Rozpor s

Nesplňuje limit 0,1 % hm., stanovený v článku 67 odst. 1 ve spojení s bodem 51 přílohy XVII (Omezení výroby, uvádění na trh a používání některých nebezpečných látek a předmětů) nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 (REACH).

Čárový kód 8418868300897
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 05.08.2014
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit