Databáze nebezpečných výrobků

National Rychlovarná konvice

Hlášení RAPEX 6/2010
Rychlovarná konvice, třída ochrany I, výkon: 700 W. Kapacita: 2,6 l. Kovová bílá nádoba s květinami, síťový kabel dvoujádrový cca 1,2 m dlouhý s nevyhovující zástrčkou s dvěma kolíky bez uzemnění.

Typ výrobku model: NC-TH 26, zboží č. 2114
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - ostatní
Riziko Úraz elektrickým proudem
Nebezpečí
Výrobek představuje nebezpečí úrazu elektrickým proudem, protože může voda unikat z nádoby blízko zásuvky na kabel, což by mohlo negativně ovlivnit elektrickou izolaci. Výrobek není navíc uzemněn a hrozí, že při vadě izolace budou přístupné kovové části pod proudem.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí a odpovídající evropské normy EN 60335.
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dovozce dobrovolně ukončil prodej.
Datum publikace 09.02.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • Miroslav Kovář 29.9.2011 12:14

    Konvce sice dobře funkční, avšak pouze do doby cca 2,5 roku při jejím každodením používání. Pak začala z jejího dna unikat voda a konvice se tak stala nepoužitelnou. naše zkušenost se shoduje s recenzemi, které jsem si - bohužel až následně- v internetu přečetl při hledání jiného typu. Plánovaný test konvic pokládám za záslužný.

    reagovat

    R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit