Databáze nebezpečných výrobků

Růžový pes s rolničkou

růžový pes s rolničkou

Hračka je vyrobená jako elektrická napájená 2 ks 1,5 V baterie typu AA. Hračka je ve tvaru psa, přičemž základní materiál je plast, který je potažený plyšem. Pes je vyrobený v sytě modré a růžové barvě, přičemž na pravé vrchní části hlavy je přilepená mašlička s růžovým plastovým ozdobným kamínkem a okolo krku má připevněnou zlatou gumičku s rolničkou. Na papírové etiketě, která je nalepená na spodní části hračky, se nachází označení CE, označení Item NO: TP5-252 a EAN kód: 895557304 6252 N:125234.

Typ výrobku Item NO: TP5-252, N:125234
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Zadušení
Nebezpečí

Při zkoušce v tahu se silou menší než 90 N z hračky oddělily oči, nos, ozdobný kamínek z mašle i rolnička a úplně zapadly do válce na malé části. Jednoduché elektrické hračky jsou určené pro děti do 36 měsíců, pokud bereme v úvahu běžné a předvídatelné chování malých dětí vkládat často věci do úst, představuje předmětná hračka pro tyto děti riziko zadušení.

Země původu Čína
Čárový kód 895557304 6252
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Při šetření se v kontrolované prodejně už nebezpečný výrobek nenacházel, prodávajícím byly nebezpečné výrobky staženy z prodeje. Prodávajícímu byly uložené závazné pokyny zamezit prodej nebezpečného výrobku a informovat spotřebitele o nebezpečném výrobku formou oznámení na viditelném místě a o možnosti jeho vrácení. Případ je dále v šetření až k hospodářskému subjektu, který je zodpovědný za uvedení nebezpečného výrobku na trh SR, případně k jeho distributorovi.

Datum publikace 03.10.2016
Zdroj: SOI

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Přihlásit