Databáze nebezpečných výrobků

Michelin rukavice

Hlášení RAPEX 9/2016

Kožené rukavice z polyesteru, spandexu, prodyšné síťoviny, nylonu a syntetické pryže. Modrá a námořnická modrá barva. Zabaleny v průhledném plastovém sáčku.

Dodáváno mezi květnem 2009 a květnem 2013.

Typ výrobku MI0132M - Medium. MI0132L - Large. MI0132XL - XL
Kategorie Děti - Oblečení, textil a módní doplňky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Rukavice obsahují azobarviva, která uvolňují aromatický amin benzidin (naměřeno 185 mg/kg) a 3,3’-Dimethoxybenzidin (naměřeno 104 mg/kg). Když je výrobek v delším přímém kontaktu s kůží, může se tento aromatický amin do kůže vstřebat. Aromatické aminy způsobují rakovinu a buněčnou mutaci a ovlivňují reprodukci.

Země původu Španělsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 17.03.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit