Databáze nebezpečných výrobků

Sweep rukavice pro motocyklisty

Hlášení RAPEX 21/2013

1) bílé/černé/červené kožené rukavice pro motocyklisty. Zabaleny v průhledném a černém plastovém sáčku. K dostání v různých velikostech. 2) Černé kožené rukavice pro motocyklisty. Zabaleny v průhledném a černém plastovém sáčku. K dostání v různých velikostech.

Typ výrobku 1) Sweep Laguna racing, 2) Sweep Track
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Obaly (tj. plastové sáčky) těchto výrobků představují chemické nebezpečí pro životní prostředí, protože obsahují kadmium o koncentraci vyšší než je limit 0,01% hm. polymeru (tj. 100 mg/kg). 1) 350 mg/kg kadmia, 2) 340 mg/kg kadmia.

Země původu Pákistán
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 14.06.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit