Databáze nebezpečných výrobků

BECO rukavice na plavání

Hlášení RAPEX 10/2020

Barevné rukavice (v závislosti na velikosti S = tyrkysová, M = červená, L = modrá); polstrovaná síť mezi prsty; manžeta se suchým zipem. Položky: 9634 a 9635: Svršek: textil (80% polyamid, 20% elastan), dlaň: 100% neopren. Položky: 9636 a 9667: svršek a dlaň: 100% neopren.

Typ výrobku Položky: 9634, 9635, 9636, 9667
Kategorie Sport, turistika a fitness - Vybavení pro sport a volný čas
Riziko Chemické
Nebezpečí

Neopren ve výrobku obsahuje nadměrné množství polycyklických aromatických uhlovodíků (PAH), zejména chrysen a benzo(e)pyren (naměřené hodnoty: do 3,17 mg/kg a 4,48 mg/kg). Tyto PAH mohou způsobit rakovinu a jsou také mutagenní a toxické pro reprodukční systém.

Rozpor s

Výrobek nevyhovuje nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, stažení výrobku z trhu (dovozce).

Poznámka

Webová stránka svolávací akce: https://www.beco-beermann.com/de/informationen/

Datum publikace 08.03.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit