Databáze nebezpečných výrobků

BETTER BODIES rukavice na fitness "Gym Gear For Women"

Hlášení RAPEX 8/2016

Ergonomické rukavice se zesílenou oblastí dlaně a prodyšnou sítí. Rukavice jsou z černé kůže a růžové textilie a jsou podšity. Prodávají se v průhledném sáčku se zipem.

Typ výrobku 130323-991
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Růžový textil obsahuje azobarviva uvolňující aromatický amin benzidin (naměřeno 67 mg/kg). Když je výrobek v delším přímém kontaktu s kůží, tento aromatický amin se může vstřebat kůží. Aromatické aminy mohou způsobit rakovinu, buněčnou mutaci a ovlivnit reprodukci. Navíc výrobek přestavuje nebezpečí pro životní prostředí, protože plast se suchým zipem obsahuje chlorované parafíny s krátkým řetězcem (SCCP) (naměřeno až 0,180 %).  Umístění výrobků s SCCP na trh je zakázáno, protože tyto látky zůstávají v životním prostředí, jsou v nízkých koncentracích toxické pro vodní organismy, akumulují se v přírodě a lidském těle a představují nebezpečí pro lidské zdraví a životní prostředí.

Země původu Pákistán
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení Komise 519/2012 o persistentních organických látkách (Nařízení POP).

Čárový kód 5327
Země záchytu Ohlašující: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 29.02.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2019. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit