Databáze nebezpečných výrobků

Hu Guang Ručníky

Hlášení RAPEX 30/2011

Ručníky v obalu napodobujícím potraviny (dorty a lízátka) s ozdobami napodobujícími jahody a třešně. Popis obalu: - Plastový sáček a průhledná krabice.

Typ výrobku 10#A, 10#B, 05#, 01#, S/R
Kategorie Domácnost - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože si ho děti mohou splést s potravou kvůli charakteristickému tvaru, vzhledu, barvě a velikosti, včetně obalu a prvků uvnitř obalu (třešně a jahody), které zcela projdou válcem pro testování malých částí a děti je mohou vložit do úst. Navíc mají lízátka několik hrotů, které by se mohly odlomit a děti by si mohly zranit oči nebo hrdlo.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobky nesplňují požadavky směrnice 87/357/EHS o výrobcích, které tím, že vypadají jako výrobky jiného druhu, ohrožují zdraví nebo bezpečnost spotřebitelů.

Země záchytu Ohlašující: Španělsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 30.07.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit