Databáze nebezpečných výrobků

O'right ručník na ruce "Merry Christmas"

Hlášení RAPEX 45/2018

Hnědý ručník s třešní nahoře dodávaný v plastovém obalu a ozdobený vánočními obrázky. Forma, velikost a vzhled obalu imitují čokoládový dezert s třešní.

Typ výrobku OREE003004A
Kategorie Ostatní - Napodobeniny potravin
Riziko Udušení
Nebezpečí

Kvůli své charakteristické podobě, vzhledu, barvě a velikosti může být část výrobku považována za potravinu (třešeň). Děti mohou dát tuto část do úst, což by mohlo vést k udušení.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o napodobeninách potravin.

Čárový kód 9702071324931
Země záchytu Ohlašující: Litva
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz uvádění zboží na trh a jakýchkoliv doprovodných činností (dovozce).

Datum publikace 30.11.2018
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2020 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2020. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit