Databáze nebezpečných výrobků

TMT Rtěnka s vitamínem E

Horní část rtěnky je tvořena průhledným plastem, umožňujícím zjistit pohledem tvar a barvu rtěnky. Spodní část rtěnky je ve zlaté barvě a je na ní uvedeno složení výrobku a datum minimální trvanlivosti, symbol příbalového letáku a kód EAN.

Typ výrobku odstín 03
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek obsahuje kadmium v množství 323 mg/kg. Riziko kadmia spočívá v jeho vysoké toxicitě a schopnosti hromadit se v lidském organizmu, hlavně v ledvinách a játrech. Detoxikace je pomalá a hrozí nebezpečí chronických otrav. Výrobek dále obsahuje olovo v množství 151 mg/kg. Riziko olova spočívá v možnosti poškození celé řady orgánů: ledvin a jater, nervového systému, červených krvinek, cév a svalstva.

Rozpor s

Kadmium a jeho sloučeniny jsou ve smyslu přílohy č. 2, položky 68 vyhlášky MZ ČR č. 448/2009 Sb., ve znění pozdějších předpisů, v kosmetice zakázané. Olovo a jeho sloučeniny jsou ve smyslu přílohy č. 2, položky 289 vyhlášky MZ ČR č. 448/2009 Sb., ve znění pozdějších předpisů, v kosmetice zakázané. 

Čárový kód 3760133128107
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Datum publikace 29.12.2012
Zdroj: MZdr ČR

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

  • ZdenkaP 6.1.2013 00:03

    ano, mám ji doma, jen nevím, zda jsou vadné všechny, leč raději ji nebudu nadále používat. Mohu posloužit např. zasláním na testy, pokud by bylo třeba, jen si už nejsem jista, kde jsem ji koupila.

    reagovat

    R R

Přihlásit