Databáze nebezpečných výrobků

Tmt Cosmetics rtěnka "Lip Stick With Vitamin A.C.E"

Hlášení RAPEX 4/2013

Horní část rtěnky je průhledná, spodní má zlatou barvu. Na spodní části je štítek se jménem výrobce, odstínem 03 a nominálním obsahem 3,5 g NET WET.

Typ výrobku odstín 03, datum spotřeby: 07.2012
Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože obsahuje 323 mg/kg kadmia. Látky, které jsou klasifikovány jako karcinogenní, mutagenní nebo toxické pro reprodukci (CMR) kategorie 1 a 2, jako je právě kadmium a jeho sloučeniny jsou v kosmetických výrobcích zakázané.

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o kosmetice 76/768/EHS.

Čárový kód 3760133128107
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 08.02.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit