Databáze nebezpečných výrobků

Marcia Teixeira Roztok na vlasy - Brazilian Keratin Treatment

Hlášení RAPEX 19/2010
Roztok s nízkou viskozitou světle žluté barvy. Balení: Bílá plastová láhev s modrým logem "Marcia Teixeira" kolem vrcholu, a modrým a černým textem. 32 oz / 960 ml. Označení "professional use (profesionální použití)". Tento výrobek je určen pro použití jako vlasový kondicionér / léčebný prostředek.

Kategorie Zdraví a kosmetika - Kosmetika
Riziko Chemické
Nebezpečí
Výrobek představuje chemické riziko, protože obsahuje vysokou úroveň volného formaldehydu (2%, zatímco povolený limit je 0,2%).
Země původu Spojené státy americké
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o kosmetických výrobcích 76/768/EEC.
Čárový kód 689076 099974
Země záchytu Ohlašující: Irsko, Další: Estonsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 11.05.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit