Databáze nebezpečných výrobků

Gardinia rolety

Hlášení RAPEX 44/2012

Rolety z černého textilu, 60/175 cm (i jiné velikosti). Ovládané plastovým kuličkovým řetízkem na jedné straně rolety. Určeno k instalaci spotřebitelem.

Typ výrobku Andrea- 604066
Kategorie Domácnost - Ostatní
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení, protože řetízek může vytvořit smyčku, do které by se mohlo zamotat dítě. Výrobek nemá odpovídající varování.

Čárový kód 7 314106 040666
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: varování spotřebitelů před rizikem, zákaz prodeje, stažení zboží z trhu a svolání od spotřebitelů.
 

Datum publikace 06.11.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • dTest 8.11.2012 09:54

  Varování, které přebíráme z evropského systému RAPEX, se zaobírají pouze takovými výrobky, které nesplňují evropské normy a standardy nebo normy platné v dané zemi záchytu.

  reagovat

  R R
 • Jitka 8.11.2012 07:38

  Nestačím se divit, co je všechno možné. Tyto žaluzie mám doma a vůbec je nemíním vracet. Proč? Protože normální člověk a i normální dítko se do řetízku těžko může zamotat.
  A i kdyby se zamotalo, řetízek je umělohmotný, takovou váhu neudrží, takže povolí dřív, než se na něm někdo "uškrtí".
  Třeba i to dítě. Jsem přesvědčena, že řešení takovýchto hloupostí, je ztráta času jak čtenářů, tak i šťouralů, kteří asi nevědí co s volným časem, nebo se chtějí zviditelnit.
  Asi bude nejlepší děti od narození zavřít do zlaté klece, aby se jim nic nestalo.

  reagovat

  R R
  • Veronika 8.11.2012 08:39

   Jitko, naprosto s Vámi souhlasím.
   Jaký je rozdíl mezi touto roletou a jinou roletou, která je také ovládaná kuličovým řetízkem?? To samé většina žaluzií se takto ovládá. Na českém trhu je spousta jiných a mnohem nebezpečnějších výrobků, stačí se podívat na polské potraviny...

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit