Databáze nebezpečných výrobků

Home Innovations Roleta

Hlášení RAPEX 40/2011

Roleta se zvlněným okrajem. 100% polyester s kovovou trubicí nahoře. K dostání v krémové, přírodní a bílé barvě. Velikosti: 2ft, 3ft, 4ft, 5ft a 6ft. Roleta se ovládá korálkovým řetízkem a má a postranní rolovací mechanismus s pojistkou, která udržuje řetízek napnutý.

Typ výrobku neznámý
Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení, protože řetízek je příliš dlouhý a může vytvořit smyčku, do které by se mohlo zamotat dítě. Výrobek nemá odpovídající varovnání.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky odpovídající evropské normy EN 13120.

Země záchytu Ohlašující: Irsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dovozce sjednal dobrovolnou nápravu

Datum publikace 18.10.2011
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit