Databáze nebezpečných výrobků

Megan Roleta "Roller blind"

Hlášení RAPEX 36/2012

Roleta ze zeleného plátna, rozměry 90 x 210 cm. Ovládají se pomocí kuličkového plastového řetízku. Roletu si montuje uživatel sám.

Typ výrobku 5506933, výrobky prodané před 8.8.2011
Kategorie Domácnost - Ostatní
Riziko Uškrcení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí uškrcení, protože řetízek může vytvořit smyčku, do které by se mohlo zamotat dítě. Na výrobku nejsou adekvátní varování.
 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 13120.

Čárový kód 5 706928 051654
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: varování spotřebitelů o rizicích.

Datum publikace 20.09.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit