Databáze nebezpečných výrobků

CUTE SUNLIGHT robotická myš

Hlášení RAPEX 23/2019

Elektronická hračka vyrobená z průhledného zeleného plastu poháněná bateriemi A 76 nebo LR 44. Prodává se v blistru s kartonovou zadní částí.

Typ výrobku Č. 799; 44ST-799
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Ohrožení životního prostředí
Nebezpečí

Čtyři z použitých pájek obsahují nadměrné množství olova a kadmia (naměřené hodnoty: do 45,3 % a 0,13 % hmotnostních). Olovo a kadmium představují riziko pro životní prostředí. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky směrnice Komise o omezení používání některých nebezpečných látek v elektrických a elektronických zařízeních (směrnice RoHS2).

Čárový kód 8592525043256
Země záchytu Ohlašující: Česká republika
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Datum publikace 10.06.2019
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit