Databáze nebezpečných výrobků

Ricomax skládací židle "Beach chair"

Hlášení RAPEX 48/2013

Skládací židle s hliníkovým rámem a opěrkami rukou. Na předních nohách je mechanismus automatického zajištění, na zadních nohách tento mechanismus není. Prodává se zabalená ve folii. Na štítku je text: "Aluminium beach chair 53.5x59x69 cm".

Typ výrobku S2036-1
Kategorie Domácnost - Nábytek
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí zranění, protože při nastavování pozice se pod sedadlem tvoří bod fungující jako nůžky, ve kterém by se mohl zachytit nebo rozdrtit prst.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky příslušné evropské normy EN 581-1.

Čárový kód 3850334277671
Země záchytu Ohlašující: Chorvatsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 23.12.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit