Databáze nebezpečných výrobků

Smallstuff řetěz na kočárek

Hlášení RAPEX 3/2014

Výrobek obsahuje tři textilní červené slony a je dlouhý cca 48 cm. Šňůrka je elastická a jsou na ní velké červené a oranžové dřevěné korálky a tři sloni. Na obou koncích je spona k upevnění.

Typ výrobku se třemi červenými slony, fab 3
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Udušení
Nebezpečí

Výrobek představuje nebezpečí udušení, protože by se dítě mohlo dostat k vláknům výplně a vložit je do úst. Oči slona lze navíc oddělit a děti je mohou vložit do úst.

Země původu Dánsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Čárový kód 25310000000812
Země záchytu Ohlašující: Dánsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

 

Dobrovolná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 09.02.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit