Databáze nebezpečných výrobků

Restyle.pl náhrdelník "Gothic Raven Choker"

Hlášení RAPEX 44/2014

Náhrdelník s kovovým řetízkem a přívěskem ve tvaru havrana. Dodává se v průhledném plastovém obalu s kartonovým štítkem s textem "Restyle.pl" stylizovaným písmem.

Typ výrobku SPRRAVENCH. Model: 30035
Kategorie Sport a turistika - Dekorativní předměty + šperky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobek je určen k nošení přímo na kůži a obsahuje nadměrné množství kadmia (naměřeno: 87,1% hm.). Kadmium je klasifikováno jako škodlivé při požití a kontaktu s kůží.

Země původu Polsko
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH.

Země záchytu Ohlašující: Velká Británie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 11.11.2014
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit