Databáze nebezpečných výrobků

Peotouvy respirátor

Hlášení RAPEX 33/2021

Bílá ochranná filtrační dýchací polomaska s označením FFP2 a vytištěným označením CE. Výrobek se prodává online, zejména prostřednictvím služby Amazon, s kódem ASIN B08T1T71QZ.

Výrobek se prodává v modré a bílé kartonové krabici, která obsahuje 30 masek. Obal odkazuje na normu EN 149 a je označen značkami FFP2 a CE.

Typ výrobku 3199061
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Záchyt částic / filtr materiálu je nedostatečný (naměřené hodnoty: méně: než 92 %). Kromě toho se maska řádně nepřizpůsobí obličeji. Výrobek tak nesplňuje požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví a přes masku může projít nadměrné množství částic nebo mikroorganismů, což zvyšuje riziko infekce, a ani v kombinaci s dalšími doporučenými opatřeními nemusí správně chránit. 

Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Čárový kód X0001AW4RW7
Číslo šarže 20210201R1
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, zastavení prodeje (výrobce).

Povinná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů, zastavení prodeje.

Datum publikace 24.08.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit