Databáze nebezpečných výrobků

MDWayson respirátor

Hlášení RAPEX 22/2021

Ochranná dýchací filtrační poloobličejová maska.

Masky se prodávají zatavené v papírovém / plastovém obalu po šesti kusech v balení. Informace o výrobku (značka, model, společnost, návod k použití) jsou uvedeny černým písmem na bílém pozadí se zeleným označením na zadní straně.

Typ výrobku MD-PM001
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek nese označení CE, ale jeho filtrační kapacita nebyla testována příslušným evropským orgánem pro posuzování shody. Záchyt částic / filtr materiálu je nedostatečný (naměřené hodnoty: méně než 69 %). V důsledku toho výrobek nesplňuje požadavky na ochranu zdraví a bezpečnost, proto ani v kombinaci s dalšími doporučenými opatřeními nemusí řádně chránit. 

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Číslo šarže MFG: 20042101
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců (prodejce).

Povinná opatření: odstranění výrobku z nabídky online prodejců.

Datum publikace 08.06.2021
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit