Databáze nebezpečných výrobků

respirátor

Hlášení RAPEX 43/2020

KN95 ochranná dýchací filtrační poloobličejová maska odpovídající FFP2 dle EN 149.

Výrobek je prodávaný v bílých krabicích s modrým zvýrazněním obsahujících 10 kusů. Čárový kód je umístěn prodejcem jako nálepka.

Typ výrobku 2020-1XMT, KN95
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Výrobek má označení CE, není však certifikován jako ochranná pomůcka příslušným úřadem. Výrobek tak nemusí splňovat požadavky na zdraví a bezpečnost a nemusí tedy poskytovat řádnou ochranu, pokud nebude kombinován s dalšími opatřeními.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149.

Čárový kód 5690536934167
Země záchytu Ohlašující: Island
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání výrobku od spotřebitelů (dovozce).

Datum publikace 26.10.2020
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

 • Marie P. 29.10.2020 17:45

  Dobrý den,
  tenhle respirátor si objednalo vedení u nás v práci a musíme ho nosit po celou dobu směny. Velice špatně se v tom dýchá, potí se obličej a vypouští něco jako chloupky.Někteří již teď po týdnu začínají kašlat.

  reagovat

  R R
  • Redakce dTest 15.12.2020 11:49

   Dobrý den. Omlouváme se za pozdější odpověď. V případě, že se jedná o tento nebezpečný výrobek, doporučujeme obrátit se na zaměstnavatele a sdělit mu, že výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích a příslušné evropské normy EN 149. V daném případě by měl situaci následně řešit zaměstnavatel a zkontaktovat dodavatele výrobku. Bližší informace naleznete též zde: https://ec.europa.eu/consumers/consumers_safety/safety_products/rapex/alerts/?event=main.weeklyOverview&web_report_id=10000017&Year=2020&lng=cs. dTest

   reagovat

   R R
Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2021 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2021. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit