Databáze nebezpečných výrobků

ICE Pro Mask respirátor ICE PRO MASK

Hlášení RAPEX 15/2022

Ochranná filtrační dýchací polomaska na jedno použití. Maska je označena FFP2 a je na ní vytištěno označení CE. Výrobek se prodává online.

Výrobek se prodává v modré kartonové krabici a dále je zabalen v bílém a průhledném plastovém sáčku. Každá krabička obsahuje 20 jednotlivě zabalených masek. Na obou obalech je uvedeno "FFP2" a označení CE.

Typ výrobku ICE Pro Mask
Kategorie Ostatní - Ochranné pomůcky
Riziko Zdravotní
Nebezpečí

Záchyt částic / filtr materiálu je nedostatečný (naměřené hodnoty: méně než 51 %). V důsledku toho výrobek nesplňuje požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví; proto ani v kombinaci s dalšími doporučenými opatřeními nemusí uživatele řádně chránit.

Země původu Turecko
Padělek Ne
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Nařízení o osobních ochranných prostředcích ani příslušné evropské normy EN 149.

Čárový kód 8682815049676
Číslo šarže 03/2021, 03/2024, 1022021
Země záchytu Ohlašující: Německo
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: stažení výrobku z trhu (dovozce).

Platné od: 31/03/2022

Datum publikace 19.04.2022
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2022 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2022. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit