Databáze nebezpečných výrobků

Lappi Kids reflexní prvek pro chodce

Hlášení RAPEX 24/2013

Měkká reflexní visačka představující ježka sloužící jako reflexní prvek pro chodce. Na jedné straně je text: “Lappi Kids”. Zabaleno po jednom kusu v průhledném plastovém sáčku.

Kategorie Děti - Ochranné pomůcky
Riziko Chemické
Nebezpečí

Výrobky představují nebezpečí pro znečištění životního prostředí, protože obsahují nadměrné množství kadmia (vyjádřeného jako Cd kov) přesahující limit 0,01 % (tj.100 mg/kg) hmotnosti polymeru:

- reflexní plastový materiál obsahuje 480 mg/kg

- průhledný plastový materiál obsahuje 340 mg/kg.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky nařízení REACH 1907/2006.

Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: celní úřady zakázaly dovoz.

Datum publikace 01.07.2013
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit