Databáze nebezpečných výrobků

Reflexní pásky na rukávy - Reflector – Band 2 Stuks / Ruban Réflecteur 2 Pièces

Hlášení RAPEX 32/2010
Dva "samoobalovací" reflexní pásky na rukávy v kartonovém balení, barva - žlutá, reflektory se svítícími diodami

Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, protože viditelnost reflektorů není dostačující. Výsledky retroreflexe jsou tak nízké, že pásky nemohou být považovány za příslušenství pro bezpečnou viditelnost.
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o osobních ochranných pomůckách a příslušného evropského standardu EN 13356.
Čárový kód 4740269051240
Země záchytu Ohlašující: Lotyšsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení z trhu.
Datum publikace 10.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit