Databáze nebezpečných výrobků

Reflektory

Hlášení RAPEX 31/2010

1. Žlutá reflexní fólie se suchým zipem a 4 Led světly. 
2. Oranžovo-červená reflexní páska samoupínací.

Typ výrobku 1. Les náramek 2. Reflexní proužek
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje riziko zranění, protože viditelnost reflektorů není dostačující. Výsledky retroreflexe jsou tak nízké (nižší než hodnoty pro typ 2), že nemohou být považovány za pomůcky bezpečné viditelnosti.

Země původu Čína
Rozpor s

Produkty nejsou v souladu se směrnicí o osobních ochranných prostředcích (PPE) a příslušným evropským standardem EN 13356.

Čárový kód 6 438159 014793
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolné stažení od spotřebitelů.

Datum publikace 03.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit