Databáze nebezpečných výrobků

Fjällräven Reflektor

Hlášení RAPEX 29/2010
Samoupínací odrazka. Výrobky byly poskytnuty spotřebitelům zdarma.

Typ výrobku Tyto informace nejsou k dispozici.
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko úrazu, protože viditelnost reflektorů není dostačující. Výsledky retroreflexe jsou tak nízké, že nemůže být považován za pomůcku bezpečné viditelnosti.
Země původu Čína
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice o osobních ochranných prostředcích (PPE) a příslušného evropského standardu EN 13356.
Země záchytu Ohlašující: Finsko, Další: Švédsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Informování spotřebitelů dovozcem.
Datum publikace 20.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit