Databáze nebezpečných výrobků

Mono Quick Reflektor

Hlášení RAPEX 31/2010
Žlutá reflexní záplata, může být nažehlena nebo všita na tkaninu. Na obalu je nálepka s textem "Heijastava Reflex" a "Turvallisuutta pimeään" (Reflexivní a bezpečnostní do tmy).

Typ výrobku 06181 Smiley
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože viditelnost reflektorů není dostačující. Výrobek nesplňuje požadavky na retroreflexní hodnoty typu 2, a proto jej nelze považovat za pomůcku pro bezpečnou viditelnost.
Země původu Německo
Rozpor s Výrobek není v souladu se směrnicí o osobních ochranných prostředcích (PPE) a příslušným evropským standardem EN 13356.
Čárový kód 4 001074 000039
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů.
Datum publikace 03.08.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit