Databáze nebezpečných výrobků

Kleiber Reflektor - Warn-Leuchtband

Hlášení RAPEX 30/2010
Reflexní páska se suchým zipem. Barva reflexní fólie je oranžová.

Typ výrobku 609
Kategorie Sport a turistika - Ochranné pomůcky
Riziko Zranění
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko zranění, protože viditelnost reflektorů není dostačující. Výsledky retroreflexe jsou tak nízké, že výrobek nemůže být považován za pomůcku pro bezpečnou viditelnost.
Země původu Německo
Rozpor s Výrobek nesplňuje požadavky směrnice pro osobní ochranné prostředky (PPE) a příslušného evropského standardu EN 13356.
Země záchytu Ohlašující: Finsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Dobrovolné stažení od spotřebitelů.
Datum publikace 27.07.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit