Databáze nebezpečných výrobků

Refinement lighter Zapalovač

Hlášení RAPEX 11/2010
Zapalovač stříbrné barvy se zapalovacím mechanismem ve tvaru dýmky (přibližné rozměry: 8,1 x 2,1 x 0,8 cm). Zapalovač lze také použít jako otvírák na láhve. Zapalovače jsou balené v barevné kartonové krabici (50 kusů), na které je uvedeno "Refinement LIGHTER" a upozornění "Keep lighter away from children (Uchovávejte zapalovač mimo dosah dětí)" v 6 jazycích (přibližné rozměry: 16 x 11 x 8,5 cm).

Typ výrobku #N/A
Kategorie Zdraví a kosmetika - Zapalovače
Riziko Požár, popálení
Nebezpečí
Výrobek představuje riziko požáru a popálení, protože nemá dětem odolný mechanismus.
Země původu Čína
Rozpor s Podle rozhodnutí Komise 2006/502/EC členské státy zajistí, aby byly dodávány na trh pouze zapalovače, které jsou odolné proti dětem.
Země záchytu Ohlašující: Řecko
Opatření přijatá v ohlašující zemi Úřady nařídily stažení z trhu.
Datum publikace 16.03.2010
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit