Databáze nebezpečných výrobků

Micro Ufo Channel radiem řízená hračka

Hlášení RAPEX 41/2012

Hračka je zabalená v kartonové krabici s informacemi v angličtině. Je ovládaná bateriemi (které jsou součástí balení). Jedná se o létající talíř s dálkovým ovládáním.

Typ výrobku 358-56
Kategorie Děti - Hračky a zábav. předměty
Riziko Chemické, zranění
Nebezpečí

Výrobek představuje chemické nebezpečí, protože hračka obsahuje ftaláty DEHP/DBP/BBP, a DINP/DIDP/DNOP nad povolený limit.
Kroužek nad rotujícími čepelemi se snadno poláme, čímž se zpřístupní hrany LED talíře, na kterém jsou ostré špičky, které by mohly způsobit zranění.

Země původu Čína
Rozpor s

Podle nařízení REACH jsou ftaláty DEHP, DBP a BBP zakázány ve všech hračkách a dětském zboží, zatímco ftaláty DINP, DIDP a DNOP jsou zakázány v případě, že se výrobek může dostat do úst dítěte.

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o hračkách a odpovídající evropské normy EN 71-1.

Země záchytu Ohlašující: Itálie
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: zákaz prodeje.

Datum publikace 27.10.2012
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2018 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © Občanské sdružení spotřebitelů TEST, 2018. Odpovědnost za překlad nese Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Přihlásit