Databáze nebezpečných výrobků

QX světelný řetěz "Window Christmas Lights"

Hlášení RAPEX 50/2016

Světelný řetěz s 20 vyměnitelnými miniaturními žárovkami v plastových objímkách připevněných na plastovém rámu ve tvaru soba. Obal: průhledný plastový sáček s papírovým štítkem.

Typ výrobku 432750
Kategorie Domácnost - Elektrická zařízení - světla
Nebezpečí

Výrobku chybí varování, že 1) žárovky musí být vyměňovány za stejný typ, aby se předešlo přehřátí, 2) výrobek by měl být v případě poškození vnějších vodičů zničen, 3) v případě odlomení nebo nepřítomnosti žárovky hrozí úraz elektrickým proudem.

Země původu Čína
Rozpor s

Výrobek nesplňuje požadavky Směrnice o nízkém napětí (LVD) a odpovídající evropské normy EN 60598.

Čárový kód 5 996033 329568
Země záchytu Ohlašující: Maďarsko
Opatření přijatá v ohlašující zemi

Povinná opatření: stažení zboží z trhu.

Datum publikace 28.12.2016
Zdroj: RAPEX - jednotný trh EU

Zpět do databáze nebezpečných výrobků

Diskuze

Viděli jste tento výrobek někde v obchodě? Nebo ho snad dokonce máte doma? Podělte se o své postřehy a zkušenosti.

Přidat komentář do diskuze

Poprvé zveřejněno v angličtině v rámci Týdenního přehledu notifikací RAPEX Generálním ředitelstvím pro zdraví a ochranu spotřebitele Evropské komise na oficiální stránce Evropské unie "Europa" prostřednictvím Rychlého výstražného systému EU pro nepotravinářské spotřebitelské výrobky (RAPEX) http://ec.europa.eu/rapex © European Union, 2005 - 2019 Oficiální kontaktní místa členských zemí a zemí EFTA-EEA poskytují informace v těchto týdenních přehledech. Podle ustanovení Přílohy II.10 ke směrnici o všeobecné bezpečnosti výrobků (2001/95/ES) nese odpovědnost za informaci notifikující strana. Komise nepřebírá žádnou zodpovědnost za přesnost poskytnutých informací. Český překlad: © dTest, o.p.s., 2019. Odpovědnost za překlad nese dTest, o.p.s.

Přihlásit